Strona główna » Nowy oddział i placówka leczenia onkologicznego w szpitalu w Nowym Targu
Aktualności Gmina Nowy Targ

Nowy oddział i placówka leczenia onkologicznego w szpitalu w Nowym Targu

Oddział chemioterapii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II ma oficjalnie otworzyć swoje drzwi 2 października, jednak już teraz przyjmowani są pierwsi pacjenci.

Na Oddziale Dziennym Chemioterapii przygotowano 20 miejsc. Lekarze będą pracować w systemie trzyzmianowym, również w weekendy. Czas oczekiwania na podanie terapii jest planowany na nie dłużej niż dwa tygodnie. Pacjenci cierpiący na choroby nowotworowe z naszego regionu nie będą już koniecznością podróżowania do Krakowa lub na Śląsk w celu otrzymania leczenia.

Osoby, które otrzymują leki przez okres 12 lub nawet 48 godzin za pośrednictwem specjalnych portów naczyniowych, będą mogły kontynuować leczenie w domu. Osoby, których stan zdrowia pozwala na pracę, będą miały dostęp do oddziału także w weekendy.

Otwarcie tego oddziału zostało zrealizowane w ramach projektu „Rozszerzenie działalności onkologicznej szpitala w zakresie (AOS) wraz z utworzeniem miejsc do chemioterapii” i kosztowało ponad 12 milionów złotych.

źródło: mat. prasowy
/j

tagi