Strona główna » Został złapany z narkotykami. Teraz grozi mu nawet pozbawienia wolności do 10 lat
Aktualności

Został złapany z narkotykami. Teraz grozi mu nawet pozbawienia wolności do 10 lat

Funkcjonariusze z Rabki-Zdroju zatrzymali mężczyznę w wieku 24 lat w związku z posiadaniem większej ilości narkotyków. W sumie znaleziono 720 gramów mefedronu i ponad 40 gramów marihuany. Podczas interwencji podejrzany również dopuścił się przemocy wobec policjantów i próbował ich powstrzymać od wykonywania ich obowiązków służbowych. Za te przewinienia grozi mu kara pozbawienia wolności, która może wynosić od roku nawet do 10 lat.

W nocy z 11 na 12 października, policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu osobowego marki Opel. Kierowcą auta był 24-letni mężczyzna, który wykazywał wyraźne oznaki nerwowości. Podczas przeszukania samochodu, funkcjonariusze najpierw natknęli się na niewielką ilość marihuany, a później również przy samej osobie kierowcy znaleźli kilka gramów mefedronu.

Policja z Nowego Targu informuje, że w pewnym momencie 24-letni mężczyzna niespodziewanie stał się agresywny. Zaatakował fizycznie interweniujących funkcjonariuszy i próbował ich zmusić do zaniechania wykonywania swoich obowiązków służbowych. Kierowca został aresztowany i przetransportowany do komendy w Nowym Targu. Istniały podejrzenia, że mógł prowadzić pojazd marki Opel pod wpływem narkotyków, dlatego pobrano próbkę krwi w celu zbadania zawartości substancji odurzających we krwi. Rankiem, podczas przeszukania mieszkania 24-latka, policjanci znaleźli ponad 720 gramów mefedronu, ponad 40 gramów marihuany oraz kilka tysięcy złotych w gotówce. Narkotyki były umieszczone w foliowych torbach – informuje KPP Nowy Targ.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, próby zmuszania ich do zaniechania wykonywania obowiązków służbowych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. W związku z popełnionymi przestępstwami, grozi mu kara pozbawienia wolności, która może wynieść od roku do nawet 10 lat. Prokurator podjął również środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju, wobec podejrzanego.

Źródło: KPP Nowy Targ

tagi