Strona główna » Nowy Targ w Europejskiej Wspólnocie Sportu 2024
Aktualności Gmina Nowy Targ

Nowy Targ w Europejskiej Wspólnocie Sportu 2024

Nowy Targ, Keżmarok oraz Liptowski Mikulasz, trzy miasta partnerskie z Polski i Słowacji, z dumą ogłaszają, że otrzymały prestiżowy tytuł „European Community of Sport” na rok 2024. To zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane przez międzynarodową organizację ACES Europe i jest wyrazem uznania dla działań podejmowanych przez te miasta w dziedzinie sportu i rekreacji.

Rok 2024 stanie się okresem intensywnego rozwoju współpracy między Nowym Targiem, Keżmarkiem i Liptowskim Mikulaszem, skupionego wokół promocji różnych dyscyplin sportowych oraz aktywności fizycznej. Planowane są liczne wspólne wydarzenia, które mają na celu zachęcenie mieszkańców do aktywnego trybu życia, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie sportu jako formy integracji społecznej.

Tytuł „European Community of Sport” 2024 to dowód na to, że te trzy miasta widzą sport jako ważny element swojej tożsamości kulturowej i społecznej. Biorąc pod uwagę bogatą historię sportową i pasję do aktywności fizycznej, Nowy Targ, Keżmarok i Liptowski Mikulasz mają przed sobą niezwykłą okazję do promowania wartości sportu i rekreacji, zarówno wśród mieszkańców, jak i gości odwiedzających te urocze miejsca.

Wszystkie trzy miasta są już zaangażowane w planowaniu wspólnych inicjatyw, które obejmują zawody sportowe oraz kampanie promujące zdrowy styl życia. Współpraca między Nowym Targiem, Keżmarkiem i Liptowskim Mikulaszem stanowi inspirujący przykład współpracy między miastami, które dążą do stworzenia atrakcyjnych warunków dla rozwoju sportu i zdrowego trybu życia. Wszystko to sprawia, że rok 2024 będzie wyjątkowym okresem, kiedy te trzy miasta będą promować sport i aktywność fizyczną jako ważny element życia społecznego.

źródło: UM Nowy Targ
/j

tagi