Strona główna » „Jednak nie zamiorzli!” – slajdowisko z podróży rowerowej przez Góry Ałtaj
Aktualności

„Jednak nie zamiorzli!” – slajdowisko z podróży rowerowej przez Góry Ałtaj

Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe wydarzenie „Jednak nie zamiorzli!”, które odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godzinie 18:00. Slajdowisko to część cyklu „MCK na walizkach” i będzie skupiało się na niesamowitej podróży rowerowej przez Góry Ałtaj w Rosji i Mongolii zimą.

Podczas tego wydarzenia Iśka Marchwica poprowadzi prezentację, opowiadając o ekscytującej wyprawie sztafetowej dookoła świata Bike Jamboree, którą odbyło się osiem etapów. Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima – to tylko niewielka część tego, co uczestnicy przeżyli podczas przejechania blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj.

Podróżujący świętowali Boże Narodzenie i Nowy Rok na granicy rosyjsko-mongolskiej, spędzając czas w namiotach i w otoczeniu pięknych krajobrazów, ale również walcząc z mrozem. Opowieści będą pełne niezwykłych doświadczeń, spotkań z szamanami, przygód z czworonożnym przewodnikiem stada oraz wierzeń w tajemnicze siły, które sprawiły, że podróżni przekroczyli tajemniczą przełęcz Czike-Taman bezpiecznie.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp jest całkowicie wolny. To doskonała okazja do zanurzenia się w magicznym świecie podróży rowerowej i fascynujących przygód z dala od codzienności.

źródło: MCK Nowy Targ
/j

tagi