Strona główna » Zatrzymanie dwóch mężczyzn za znieważenie ratowników – policja interweniowała
Aktualności

Zatrzymanie dwóch mężczyzn za znieważenie ratowników – policja interweniowała

fot. zdjęcie poglądowe

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za znieważenie ratowników medycznych. 37-latek z gminy Nowy Targ, który rozpylił gaz w kierunku ratowników dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej, a 23-latek, który uderzył ratownika odpowie także za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

W sobotę około godziny 20.30 policjanci prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali wezwani na interwencję w jednym z domów na terenie gminy Nowy Targ, aby udzielić wsparcia załodze karetki pogotowia. Obecni na miejscu ratownicy zostali wcześniej wezwani do upojonego alkoholem mężczyzny, który w pewnym momencie stał się agresywny i rozpylił gaz w ich kierunku. Następnie uderzając furtką naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Pijany 37-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 3 lat.

Po północy ten sam patrol interweniował na terenie Nowego Targu wobec nietrzeźwego 23-latka, który podczas udzielania pomocy przez ratowników medycznych znieważył ich i uderzył kolanem jednego z nich. Okazało się, że 23-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Puck do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych.  Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych w nowotarskiej komendzie. Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

Ratownik medyczny podczas wykonywania obowiązków korzysta z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat.

Natomiast za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi