Strona główna » „Ostatni rachunek”- spektakl teatralny i wystawa fotograficzna
Aktualności

„Ostatni rachunek”- spektakl teatralny i wystawa fotograficzna

W dniu 1 grudnia 2023 roku, w piątek, miłośnicy sztuki i kultury będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych wydarzeniach jednocześnie. Lipnica Wielka, goszcząca dwa zaciekawiające projekty artystyczne, stanie się miejscem dla tych, którzy cenią sobie teatralne spektakle oraz fotograficzną sztukę.

Spektakl teatralny pt. „Ostatni rachunek”, przygotowany przez Orawską Grupę Teatralną im. dra Emila Kowalczyka, jest rezultatem pracowitego scenarzysty i reżysera Roberta Kowalczyka. Produkcja ta zrealizowana została przy wsparciu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który jest współorganizatorem tego wielkiego przedsięwzięcia.

W tym samym czasie, w Lipnicy Wielkiej odbędzie się wernisaż Wystawy Fotograficznej pod tytułem „Portret Symboliczny – Symbole Regionu w Fotografii”. To wyjątkowa ekspozycja autorstwa Grzegorza Rzepiszczaka, ukazująca bogactwo i piękno tego malowniczego regionu. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu Stowarzyszenia Lipnica Wielka na Orawie.

Oba wydarzenia odbędą się w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej, zaplanowane na godzinę 19:00 rozpoczęcie wernisażu, natomiast spektakl teatralny rozpocznie się o godzinie 19:30.

źródło: Gmina Lipnica Wielka
/j

tagi