Strona główna » Zatrzymano siedmiu poszukiwanych mężczyzn – część trafiła do zakładu karnego
Aktualności Gmina Nowy Targ

Zatrzymano siedmiu poszukiwanych mężczyzn – część trafiła do zakładu karnego

Policja odniosła kolejny sukces, zatrzymując siedmiu mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Ostatnie dni to intensywna akcja policji w Nowym Targu, Rabce-Zdroju, Jabłonce i Szczawnicy, która doprowadziła do schwytania siedmiu poszukiwanych osobników. Skutkiem działań policji czterech mężczyzn trafiło prosto za kratki zakładu karnego.

Jak podkreśla podkom. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji, listy gończe są wydawane z różnych przyczyn, od tych bardziej prozaicznych, takich jak „doprowadzenie do prokuratury celem wykonania czynności prawnych”, po poważniejsze, np. „doprowadzenie do zakładu karnego dla odbycia kary aresztu”.

„W poszukiwaniach osób ukrywających się przed organami ścigania policja współpracuje z sądem czy prokuraturą. Tylko w ostatnich trzech dniach policjanci z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki oraz Szczawnicy zatrzymali siedmiu poszukiwanych mężczyzn. Czterech trafiło do zakładu karnego, dwóch po wykonaniu czynności prawnych zostało zwolnionych, a jeden po opłaceniu kary grzywny uniknął pobytu w zakładzie karnym” – relacjonuje Garbacz.

W wyniku działań policji z Nowego Targu do zakładu karnego trafiło czterech poszukiwanych. Trzech mężczyzn w wieku 32, 35 i 36 lat odpowiedzą za niewykonanie nałożonej kary grzywny. Czwarty zatrzymany był poszukiwany przez nowotarską prokuraturę w celu przeprowadzenia dalszych czynności prawnych.

Dodatkowo, policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali 37-latka poszukiwanego w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Po przeprowadzeniu odpowiednich czynności został on zwolniony. Natomiast w Szczawnicy funkcjonariusze schwytali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu.

Z kolei w Jabłonce 32-latek, poszukiwany za nieopłaconą karę grzywny, po wpłaceniu zaległych należności został zwolniony.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi