Strona główna » Policja zatrzymała za nadmierną prędkość 23 kierowców, dwóch straciło prawo jazdy
Aktualności

Policja zatrzymała za nadmierną prędkość 23 kierowców, dwóch straciło prawo jazdy

W trakcie działań o nazwie „Prędkość”, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w nowotarskiej komendzie, wczoraj ujawniono 23 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich znaleźli się dwaj kierujący w wieku 28 lat, poruszający się po obszarze zabudowanym z prędkością przekraczającą o ponad 50 km/h limit. Obydwaj stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów na okres najbliższych trzech miesięcy oraz otrzymali mandaty w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Policja zwraca uwagę na konieczność ostrożności i bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych na drogach.

Od kilku dni, na trasach Podhala, występują trudne warunki zimowe. Śliska nawierzchnia stwarza ryzyko utraty przyczepności przez koła pojazdów, co znacząco wydłuża drogę hamowania. Nieodpowiedzialna jazda oraz przekroczenie dozwolonej prędkości mogą stanowić poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotarskiego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili 30 listopada br. miejscowe działania kontrolne o nazwie „Prędkość”.

W trakcie przeprowadzanych kontroli prędkości w ciągu kilku godzin, funkcjonariusze zidentyfikowali 23 kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości i poruszali się zbyt szybko. Około godziny 11 w Jabłonce, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierowcę Fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym, osiągając 102 km/h. Dwadzieścia minut później inny 28-latek, prowadzący Citroena, przekroczył prędkość 108 km/h, mimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h. Obydwaj kierowcy stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów na okres najbliższych trzech miesięcy. Dodatkowo, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i otrzymali po 13 punktów karnych.

Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, a padający śnieg ogranicza widoczność kierowcy.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi