Strona główna » Zmiany w ruchu drogowym z powodu ćwiczeń w tunelu pod Luboniem Małym
Aktualności

Zmiany w ruchu drogowym z powodu ćwiczeń w tunelu pod Luboniem Małym

fot. Policja

Kierowcy podróżujący przez tunel pod Luboniem Małym muszą być świadomi planowanych ćwiczeń, które wpłyną na czasowe zamknięcie tego fragmentu drogi. Wtorek, 12 grudnia, będzie dniem, kiedy tunel będzie niedostępny dla pojazdów w godzinach od 10:00 do 14:00.

W związku z tym, wszyscy kierowcy podróżujący w tym okresie będą zobligowani do korzystania z objazdu. Dla osób zmierzających w kierunku Rabki, węzeł Lubień będzie punktem, gdzie kierowcy zjedzą na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. Następnie, po dojechaniu do Mszany, skręcą w prawo na drogę krajową nr 28, którą będą kontynuować do węzła Skomielna Biała i trasy S7.

Natomiast, pojazdy zmierzające w stronę Krakowa na węźle Skomielna Biała skierują się na drogę krajową nr 28 w kierunku Mszany Dolnej. Następnie, skręcą w lewo na drogę wojewódzką nr 968, aby dotrzeć do węzła Lubień.

Przeprowadzane ćwiczenia wymagają pewnych zmian w organizacji ruchu drogowego w tym obszarze. Kierowcy powinni być przygotowani na ewentualne opóźnienia i dodatkowy czas podróży związany z korzystaniem z objazdów.

Informacje te są istotne dla wszystkich użytkowników dróg, a szczególnie dla osób podróżujących w okolicach tunelu pod Luboniem Małym w dniu 12 grudnia 2023 roku. Zaleca się również śledzenie komunikatów drogowych w celu uzyskania aktualnych informacji związanych z organizacją ruchu.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi