Strona główna » Dwie akcję ratunkowych GOPR w ciągu godziny!
Aktualności

Dwie akcję ratunkowych GOPR w ciągu godziny!

fot. GOPR

Wczorajsze popołudnie okazało się wyjątkowo intensywne dla ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR, którzy udzielili pomocy dwóm grupom osób znajdujących się w sytuacjach kryzysowych.

Zgłoszenie o poważnym wypadku w trudno dostępnym terenie w okolicy Ponic dotarło na Stację Centralną ratowników kwadrans po godzinie czternastej. Mężczyzna doznał obrażeń w wyniku wypadku podczas prac leśnych. Szybka lokalizacja miejsca wypadku za pośrednictwem aplikacji „Ratunek” umożliwiła natychmiastowy wyjazd zespołu ratowniczego do Ponic. Jednocześnie podjęto decyzję o wezwaniu śmigłowca ratunkowego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). Ratownicy udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy medycznej, a następnie przetransportowali go do szpitala drogą lotniczą, zapewniając szybką i skuteczną interwencję.

Po godzinie piętnastej GOPR otrzymało kolejne zgłoszenie dotyczące awarii kolei linowej w rejonie Myślenic. Zespół ratowników z Grupy Podhalańskiej oraz straż pożarna z Myślenic natychmiast wyruszyły na miejsce. Dzięki szybkiej akcji udało się ewakuować 4 osoby z unieruchomionych krzesełek kolei linowej. Na szczęście żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Wynikiem sprawnego działania ratowników obu zespołów była sukcesywna ewakuacja osób znajdujących się w kryzysowych sytuacjach. Akcje ratunkowe zakończyły się o godzinie 17:30, a szybka reakcja i profesjonalizm GOPR odegrały kluczową rolę w udzieleniu wsparcia poszkodowanym.

źródło: GOPR
/j

tagi