Strona główna » Ważne informacje organizacyjne dla uczestników Sylwestra z Dwójką!
Aktualności

Ważne informacje organizacyjne dla uczestników Sylwestra z Dwójką!

fot. UM Zakopane

W dniu 31 grudnia 2023 r. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem zorganizowana zostanie przez Telewizję Polską S.A. impreza masowa „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Miasto wydało komunikat dla uczestników, związany z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa.

POCIĄGI 
Przedstawiciele POLREGIO poinformowali, że w związku ze wzmożonym ruchem świąteczno-sylwestrowym oraz dużym zainteresowaniem imprezą, jaką jest Sylwester Marzeń organizowany przez Telewizję Polską, zaplanowano pociągi z Krakowa do Zakopanego, którymi komfortowo można dojechać na wydarzenie, a następnie bezpiecznie wrócić w Nowy Rok. Przewoźnik podstawi dodatkowe pociągi na trasie Kraków –Sucha Beskidzka-Zakopane.

31.12 2023
w relacji Kraków Gł odj. 15.43 – Zakopane przyj. 20.32

01.01.2024
w relacji Zakopane odj. 01.20 – Chabówka 02.27
w relacji Zakopane odj. 02.39 – Kraków Gł. przyj. 06.16

W trosce o komfort podróżnych przedstawiciele ICC proszą wszystkich zainteresowanych o wcześniejszy zakup biletów co usprawni organizację i właściwie rozłoży wzmożony ruch.

INFORMACJE DOTYCZĄCE IMPREZY MASOWEJ
Otwarcie bram wejściowych nastąpi o godz. 18:00 – dnia 31.12.2023
Zamknięcie bram o godz. 01:00 – dnia 01.01.2024
Start koncertu: 19:50

Wejście na teren imprezy masowej jest bezpłatne.

Na terenie imprezy znajdować się będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście od strony ul. Sienkiewicza (przy restauracji Villa Toscana). Sugerowane miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych (do zaparkowania wymagana będzie ważna karta parkingowa dla osoby niepełnosprawnej) – parking przy ul. Sienkiewicza vis a vis szkoły muzycznej – miejsca postojowe w zatoce.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS IMPREZY MASOWEJ

Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.

Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Szczegółowo o zasadach obowiązujących uczestników imprezy masowej znajdą Państwo w złączniku. Za ich złamanie grozi odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

Bieżące komunikaty dotyczące bezpieczeństwa przekazywać będzie zakopiańska Policja
za pośrednictwem strony www.zakopane.policja.gov.pl oraz portalu społecznościowego Facebook.

Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych na dzień imprezy zasad i warunków bezpieczeństwa epidemicznego określonych w Regulaminie oraz w obowiązujących przepisach prawa.

Przypominamy także o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie, cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.


FAJERWERKI

Informujemy, że w Zakopanem obowiązuje uchwała Rady Miasta w sprawie zakazu odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych na terenie miasta w miejscach publicznych.

Miasto Zakopane i Telewizja Polska S.A. nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich mieszkańców i turystów również zachęcamy, by w trosce o bezpieczeństwo i zwierzęta znajdujące się na terenie miasta oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego nie używali petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych.

Pamiętajmy, że huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym. Sztuczne ognie mogą stanowić także zagrożenie dla osób, które je odpalają, bądź znajdują się w pobliżu.

Apelujemy także, by na czas Sylwestra zawczasu zadbać o bezpieczne schronienie dla zwierząt domowych i zapewnić im odpowiednie warunki lub środki uspokajające. 

Przypominamy, że na terenie Górnej i Dolnej Równi Krupowej obowiązuje całkowity zakaz handlu

źródło: Zakopane
/j

tagi