Strona główna » „Aktywna Małopolska” w liczbach: Statystyki i osiągnięcia projektu
Aktualności

„Aktywna Małopolska” w liczbach: Statystyki i osiągnięcia projektu

Projekt „Aktywna Małopolska” od początku swojego istnienia zdążył zyskać miano jednej z najbardziej znaczących inicjatyw promujących aktywność fizyczną w regionie. Jego sukces najlepiej oddają liczby, które pokazują skalę zaangażowania i rezultaty, jakie udało się osiągnąć.

W tegorocznej edycji „Aktywna Małopolska” zorganizowała łącznie 267 zajęć sportowych, które przyciągnęły 333 uczestników. To imponująca liczba, biorąc pod uwagę różnorodność oferty – od pływania, przez nordic walking, boks, aż po taniec i karate. Łączna liczba godzin spędzonych na aktywności fizycznej w ramach projektu to 534, co świadczy o intensywności i zaangażowaniu uczestników.

Działania „Aktywnej Małopolski” objęły szeroki przekrój społeczeństwa – od najmłodszych po seniorów, co pokazuje, że sport jest uniwersalnym językiem, który potrafi zjednoczyć ludzi różnych pokoleń. Projekt skupił się nie tylko na promocji aktywności fizycznej, ale również na edukacji w zakresie zdrowego stylu życia, co przekłada się na długoterminowe korzyści dla uczestników i całej społeczności.

Jednym z kluczowych osiągnięć „Aktywnej Małopolski” jest wzrost świadomości na temat znaczenia regularnego ruchu. Badania przeprowadzone wśród uczestników wykazały, że 92% z nich uznało, iż udział w projekcie pozytywnie wpłynął na ich kondycję fizyczną i samopoczucie. Co więcej, 87% stwierdziło, że dzięki „Aktywnej Małopolsce” sport stał się ważną częścią ich codziennego życia.

„Aktywna Małopolska” to także wzór dobrej praktyki dla innych regionów Polski. Inicjatywa pokazała, jak przez współpracę organizacji pozarządowych i społeczności można skutecznie promować zdrowy tryb życia.

W przyszłości „Aktywna Małopolska” planuje dalsze działania, mające na celu jeszcze większe zaangażowanie mieszkańców w aktywność fizyczną. Ambicją projektu jest nie tylko utrzymanie dotychczasowych uczestników, ale również przyciągnięcie nowych, by każdy w Małopolsce mógł cieszyć się zdrowiem i energią płynącą z ruchu.

Podsumowując, „Aktywna Małopolska” to projekt, który skutecznie zmienia oblicze lokalnego sportu, promując aktywny i zdrowy tryb życia. Jego sukcesy i osiągnięcia są najlepszym dowodem na to, że zorganizowane działania na rzecz promocji ruchu mogą przynieść realne korzyści dla całej społeczności.

Projekt „Aktywna Małopolska” realizowany jest przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki udzielonemu w ramach programu „Sport dla Wszystkich”.