Strona główna » Podsumowanie nocy sylwestrowej na terenie powiatu nowotarskiego
Aktualności

Podsumowanie nocy sylwestrowej na terenie powiatu nowotarskiego

fot. KPP Nowy Targ

Blisko 200 interwencji odnotowano podczas sylwestrowego weekendu na terenie powiatu nowotarskiego. Policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane oraz 6 osób w związku z popełnieniem przestępstwa, w tym 2 nietrzeźwych kierujących. W okresie noworocznym doszło do 18 kolizji drogowych.

W sylwestrowy weekend na terenie powiatu nowotarskiego policjanci interweniowali blisko 200 razy. Doszło do 18 kolizji drogowych i zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Dwóch z zatrzymanych trafiło do zakładu karnego. 49-latek zatrzymany podczas kontroli drogowej trafił na 13 miesięcy do zakładu karnego. Ponadto mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Renault, nie posiadając do tego uprawnień. Z kolei awanturujący się 24-latek zatrzymany podczas jednej z interwencji spędzi w zakładzie karnym najbliższe 8 miesięcy.

Ponad 30 razy policjanci interweniowali w miejscach zamieszkania głównie wobec nietrzeźwych, awanturujących się domowników. Wobec jednego sprawcy znęcania nad rodziną sąd zastosował nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do rodziny. Odnotowano kilkanaście interwencji związanych z zakłócaniem porządku publicznego i spoczynku nocnego, pożar w Nowym Targu oraz dwie kradzieże, trzy zniszczenia mienia i jedną kradzież z włamaniem do kiosku w Szczawnicy. 40-letni sprawca, który wybił szybę w kiosku i ukradł kilka paczek papierosów, został zatrzymany przez policjantów ze Szczawnicy i osadzony w nowotarskiej komendzie, gdzie po wytrzeźwieniu prowadzone z nim będą dalsze czynności.

Policjanci z terenu powiatu nowotarskiego w sylwestrową noc pełnili również służbę na terenie Zakopanego, gdzie odbywał się sylwestrowy koncert.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi