Strona główna » Zderzenie drogowe i nietrzeźwi kierwcy
Aktualności

Zderzenie drogowe i nietrzeźwi kierwcy

fot. KPP Nowy Targ

W weekend na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 14 kolizji drogowych. Dwie kolizje spowodowane były przez nietrzeźwych kierujących.

W sobotę 6 grudnia po godzinie 9 rano w Nowym Targu, kierująca samochodem marki audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z peugeotem. W wyniku kolizji nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawczyni zdarzenia, 23-letnia kobieta była pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila. 23-latka straciła prawo jazdy i czeka ją sprawa w sądzie.

W niedzielę po godzinie 23, mężczyzna kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile. 31-latek nie również posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 23-latka oraz 31-latek odpowiedzą także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 31-latek dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem nie mając wymaganych uprawnień.  

źródło: KPP Nowy Targ
/j