Strona główna » Bocian nad Tatrami – historia szybowcowego rekordu wysokości lotu
Aktualności

Bocian nad Tatrami – historia szybowcowego rekordu wysokości lotu

Miłośnicy lotnictwa oraz pasjonaci historii powietrznej mają niepowtarzalną okazję uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu. Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, we współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Aeroklubem Nowy Targ, serdecznie zaprasza na projekcję filmu „Bocian nad Tatrami – historia szybowcowego rekordu wysokości lotu”. Wydarzenie to odbędzie się 21 stycznia 2024 roku, w niedzielę, o godzinie 16:00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu.

Spotkanie z Janem Tarczoniem – uczestnikiem lotu

Podczas wydarzenia zaplanowano także spotkanie z Janem Tarczoniem, współtowarzyszem St. Józefczaka w rekordowym locie. To unikalna okazja do rozmowy z uczestnikiem historycznego wydarzenia, który podzieli się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z tego lotu.

Projekcja filmu oraz spotkanie z Janem Tarczoniem to wyjątkowe wydarzenie, które połączy miłośników lotnictwa, historyków oraz wszystkich, którzy chcieliby zagłębić się w tajemnicę lotów nad pięknymi Tatrami. To także okazja do zrozumienia, jakie wyzwania musieli pokonać pierwsi lotnicy, marząc o dotarciu na szczyt nieba.

źródło: UM Nowy Targ
/j