Strona główna » „MCK na walizkach”: Spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek, autorką „Fjaka. Sezon na Chorwację”
Aktualności

„MCK na walizkach”: Spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek, autorką „Fjaka. Sezon na Chorwację”

Miejskie Centrum Kultury (MCK) zaprasza na kolejne fascynujące spotkanie w ramach cyklu „MCK na walizkach”. Tym razem, 18 stycznia (czwartek) o godzinie 18:00, sceną wyjątkowego wydarzenia będzie Aleksandra Wojtaszek, autorka niezwykłej książki „Fjaka. Sezon na Chorwację”. Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki Chorwacji poprzez opowieść pasjonującej bałkanistki, dziennikarki i tłumaczki.

Aleksandra Wojtaszek – Pasjonatka Chorwackich historii i przestrzeni

Aleksandra Wojtaszek to nie tylko autorka bestsellerowej książki, ale również bałkanistka, dziennikarka i tłumaczka. Posiada doktorat z literaturoznawstwa i pełni funkcję wykładowcy w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej fascynacja Chorwacją przenika każdy aspekt jej działalności.

„Fjaka. Sezon na Chorwację”

Książka „Fjaka. Sezon na Chorwację” stała się prawdziwym przebojem, zdobywając uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Aleksandra Wojtaszek zabiera czytelników w podróż przez urokliwe zakątki Chorwacji, ukazując nie tylko piękno krajobrazów, ale także kulturową i społeczną różnorodność tego fascynującego kraju.

Spotkanie pełne niespodzianek

W trakcie wydarzenia, Aleksandra Wojtaszek podzieli się nie tylko historią powstawania swojej książki, ale także osobistymi spostrzeżeniami i anegdotami z podróży po Chorwacji. Spotkanie to niezwykła okazja do zanurzenia się w tajniki bałkańskiej krainy, poznania miejsc, które zainspirowały autorkę, oraz zrozumienia, dlaczego Chorwacja jest tak niezwykła i magiczna.

Pasja i wiedza – Sylwetka Aleksandry Wojtaszek

Aleksandra Wojtaszek to nie tylko utalentowana pisarka, ale również ceniona badaczka i nauczycielka. Jej doktorat z literaturoznawstwa oraz publikacje w renomowanych czasopismach, takich jak „Tygodnik Powszechny” i „Herito”, świadczą o jej zaangażowaniu w tematykę bałkańską i literaturę.

MCK na walizkach to cykl spotkań, który pozwala nam przenieść się w różne zakątki świata, odkrywając nieznane historie, kultury i ludzi. Spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek obiecuje być wyjątkowym doświadczeniem dla miłośników literatury podróżniczej i tych, którzy pragną poznać Chorwację z zupełnie nowej perspektywy. Wstęp na wydarzenie jest wolny, dlatego warto skorzystać z okazji i uczestniczyć w podróży przez krainę fjaki i słońca.

źródło: UM Nowy Targ
/j

tagi