Strona główna » Muzolingua International vol.2 w Nowym Targu!
Aktualności

Muzolingua International vol.2 w Nowym Targu!

W dniach 21-29 stycznia Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu stanie się areną międzynarodowego projektu muzycznego, który przeniesie nas w magiczny świat polskiej muzyki ludowej. Muzolingua International vol.2, współfinansowany przez program Erasmus+, gromadzi utalentowanych młodych muzyków z Turcji, Macedonii Północnej, Chorwacji, Hiszpanii, Szwecji i Polski.

Czy można sobie wyobrazić, że blisko polskich gór zabrzmią świętokrzyskie oberki i podhalańskie melodie w wykonaniu muzyków zza granicy? Odpowiedź brzmi: tak! Cel projektu jest bowiem wyjątkowy – połączenie różnych kultur w miłości do muzyki ludowej. W trakcie sześciu spotkań w każdym z krajów partnerskich, młodzi artyści pracują wspólnie nad aranżacjami utworów ludowych, tworząc jednocześnie most kulturowy.

Koordynatorem muzycznym projektu jest doświadczony muzyk zespołu Dikanda, Szymon Bobrowski, który przygotuje nowe aranżacje i oszlifuje tradycyjne melodie, aby przemówiły do młodego pokolenia. Kama Kępczyńska, inicjatorka projektu i prezeska Fundacji Creativity Works Europe, podkreśla, że celem jest nie tylko promowanie muzyki ludowej, ale także pokazanie, jak ważna jest ona w zachowaniu spuścizny kulturowej.

Młodzież uczestnicząca w projekcie weźmie udział w warsztatach muzycznych, a mieszkańcy Nowego Targu będą mieli okazję doświadczyć tej niezwykłej wymiany kulturowej. Projekt zakończy się wielkim finałem w Brukseli, gdzie zaprezentowane zostaną nowe aranżacje polskich melodii ludowych, mające szansę podbić serca miłośników muzyki tradycyjnej na całym świecie.

Muzolingua International vol.2 to nie tylko muzyczna podróż, ale także dowód na to, jak ważne są tradycje i folklor jako narzędzia do pracy z młodzieżą. Projekt nie tylko wzbogaci kulturę muzyczną, ale również dostosuje się do nowoczesnych realiów, promując polskie melodie ludowe za pomocą nowych technologii i narzędzi streamingowych.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na stronie Facebook projektu: MuzolinguaInternational. Przyjdźcie, posłuchajcie, doświadczcie razem z nami magii polskiej muzyki ludowej w międzynarodowym wykonaniu!

źródło: MCK Nowy Targ
/j

tagi