Strona główna » Skatowali i ukradli telefon mieszkańcowi Jabłonki
Aktualności Gmina Jabłonka

Skatowali i ukradli telefon mieszkańcowi Jabłonki

fot. KPP Nowy Targ

Wstrząsający incydent w miejscowości Jabłonka w powiecie nowotarskim wstrząsnął społecznością lokalną. 7 lutego br., w godzinach wieczornych, doszło tam do brutalnego rozboju, w wyniku którego przypadkowy mężczyzna został pobity, a następnie okradziony z telefonu komórkowego. Ofiara tego ataku doznała poważnych obrażeń, w tym licznych złamań czaszki i twarzoczaszki. Całe zdarzenie nie przeszło jednak bez świadków, gdyż inny mieszkaniec Jabłonki natychmiast zareagował, znalazł pobitego mężczyznę i skontaktował się z policją.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Jabłonce, sprawcy zostali zatrzymani już następnego dnia. Dwaj mężczyźni trafili w ręce policji, a przy jednym z nich odnaleziono skradziony telefon. Obaj podejrzani zostali postawieni przed sądem, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

Sąd Rejonowy w Nowym Targu podjął decyzje co do środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych. 26-letniemu mężczyźnie zastosowano tymczasowe aresztowanie, mające zapewnić, że nie będzie mógł uciec przed odpowiedzialnością karnej. Natomiast wobec 18-latka, drugiego z podejrzanych, sąd zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Należy podkreślić, że czyn ten jest poważnie traktowany przez wymiar sprawiedliwości, grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 15 lat.

źródło: Policja Nowy Targ
/j

tagi