Strona główna » Nowy Targ otrzymuje fundusze na kompostowniki
Aktualności Gmina Nowy Targ

Nowy Targ otrzymuje fundusze na kompostowniki

Burmistrz Miasta Nowy Targ poinformował o pozytywnym rozstrzygnięciu ogłoszonego naboru przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego dotyczącego udzielenia wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki. To ważna wiadomość dla lokalnej społeczności, zwłaszcza dla tych, którzy dbają o środowisko naturalne.

Miasto Nowy Targ otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 25 000, 00 zł, które zostanie przeznaczone na zaopatrzenie około 70 gospodarstw domowych z terenu Gminy w przydomowe kompostowniki. Te urządzenia wykonane będą z materiałów pochodzących z recyklingu lub z naturalnych surowców, zapewniając minimalną pojemność na poziomie 720 litrów.

Inicjatywa ta ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju oraz zmniejszenie ilości odpadów organicznych, które trafiają na składowiska. Kompostowanie jest jednym z najbardziej ekologicznych sposobów utylizacji odpadów, a przydomowe kompostowniki umożliwią mieszkańcom aktywny udział w tym procesie.

Wkrótce zostaną opracowane szczegółowe wytyczne dotyczące przekazywania kompostowników mieszkańcom. Jednakże, aby móc ubiegać się o użyczenie kompostownika, konieczne będzie spełnienie kilku warunków. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z tej inicjatywy, muszą dysponować miejscem na ustawienie pojemnika, wytwarzać odpady ulegające biodegradacji oraz mieć możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu.

To ważny krok w kierunku budowania bardziej ekologicznej społeczności. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Miasta Nowy Targ będą mogli aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego i dbać o czystość swojego otoczenia.

źródło: UM Nowy Targ
/j

tagi