Strona główna » Uważaj na oszustów podszywających się pod pracowników urzędu!
Aktualności

Uważaj na oszustów podszywających się pod pracowników urzędu!

Ostatnio ze strony Urzędu Gminy w Lipnicy Wielkiej docierają ważne komunikaty dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców. Tym razem ostrzeżenie dotyczy prób oszustwa związanych z programem „Czyste Powietrze”.

W komunikacie skierowanym do społeczności lokalnej Urząd Gminy informuje, że nie wysyła swoich pracowników do mieszkańców w celu wyceny lub proponowania dofinansowania w ramach wspomnianego programu. Jest to istotne oświadczenie, zwłaszcza w kontekście coraz częstszych prób wyłudzeń dokonywanych przez osoby podszywające się pod urzędników.

Punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” jest wyłącznie w siedzibie Urzędu Gminy, co oznacza, że wszelkie formalności związane z programem powinny być załatwiane na miejscu, w siedzibie urzędu. Wysyłanie pracowników do domów mieszkańców w celu dokonywania wycen czy propozycji dofinansowania jest absolutnie wykluczone.

Apelując do czujności oraz ostrożności, Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej prosi wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej czujności w przypadku podejrzanych sytuacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości osób przedstawiających się jako pracownicy urzędu, warto zweryfikować ich tożsamość poprzez kontakt z właściwymi służbami.

Oszuści coraz częściej próbują wykorzystać dobre imię instytucji publicznych oraz programów pomocowych, aby dokonać oszustwa na szkodę naiwnych obywateli. Dlatego też pilnujmy swojego bezpieczeństwa i nie udzielajmy informacji osobom, których tożsamość nie została jednoznacznie potwierdzona.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej apeluje o rozpowszechnienie tej informacji oraz wspólne dbanie o spokój i bezpieczeństwo w naszej społeczności.

źródło: Gmina Lipnica Wielka
/j

tagi