Strona główna » Nowy Targ planuje budowę SkateParku dzięki współpracy z Keżmarkiem
Bez kategorii

Nowy Targ planuje budowę SkateParku dzięki współpracy z Keżmarkiem

Miasto Nowy Targ szykuje się na kolejną inwestycję, która może przyciągnąć zarówno młodzież, jak i miłośników sportów ekstremalnych. Opracowana została dokumentacja projektowa na budowę SkateParku przy ulicy Sikorskiego. Po długim procesie formalnym, w kwietniu 2023 roku udało się uzyskać niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych.

SkatePark, będący miejscem spotkań pasjonatów deskorolki, rowerów BMX i hulajnóg, ma szansę stać się prawdziwą atrakcją dla mieszkańców Nowego Targu oraz okolicznych miejscowości. Obiekt ten wzbogaci infrastrukturę sportową miasta, zapewniając dodatkową przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców w różnym wieku.

Jednakże, realizacja tego ambitnego projektu nie ogranicza się jedynie do środków pochodzących z lokalnego budżetu. Nowy Targ, we współpracy z miastem partnerskim Keżmarkiem, zdecydował się sięgnąć po dodatkowe źródła finansowania. W dniu 29 września 2023 roku złożono wniosek o dofinansowanie zadania w ramach partnerskiego projektu z miastem Keżmarok w ramach Programu Interreg Polska-Słowacja na lata 2021-2027.

Wniosek ten obecnie przechodzi etap oceny. Nowy Targ ambitnie stara się o dofinansowanie w wysokości aż 80% wartości całkowitej inwestycji. Taka pomoc znacząco ułatwiłaby realizację projektu i pozwoliłaby na szybsze oddanie SkateParku do użytku mieszkańcom.

źródo: UM Nowy Targ

tagi