Strona główna » IX Memoriał w Sportach Zimowych na Skałce
Bez kategorii

IX Memoriał w Sportach Zimowych na Skałce

W malowniczej Ochotnicy Górnej, w sercu górskich krajobrazów, o godzinie 8:30, 3 lutego 2024 roku, odbędzie się IX Memoriał w Sportach Zimowych na Skałce, związany także z rocznica pobytu Św. Jana Pawła II. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy sport, tradycję oraz duchowość, przyciągając zarówno zawodników, jak i wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym symbolicznym spotkaniu.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8:30 w Wiejskim Ośrodku Kultury, gdzie zbiorą się zawodnicy, goście i wszyscy chętni, którzy pragną uczestniczyć we Mszy Świętej. To moment refleksji i wspólnoty, który wprowadzi uczestników w atmosferę wyjątkowego dnia.

O godzinie 8:45 nastąpi przejazd busem pod „Krzemiyniok”, gdzie rozpocznie się główna część Memoriału – zawody sportowe w skiturach. To wyzwanie dla miłośników górskich tras i wspinaczki, które wpisuje się w ducha sportowego dziedzictwa Świętego Jana Pawła II.

O godzinie 9:00 uczestnicy przemaszerują lub przejadą się do „Wojtyłowej Gazdówki”, gdzie rozpoczną się kolejne zawody sportowe. Tym razem na programie znajdą się konkurencje na desce snowboardowej i nartach.

Po zakończeniu sportowych zmagań, uczestnicy będą mieli okazję odpocząć i cieszyć się góralskim klimatem podczas uroczystego posiłku. Następnie odbędzie się rozdanie zasłużonych nagród dla zwycięzców, a atmosferę wzbogaci tradycyjna muzyka górska.

Wszystko dopełni uroczysta Msza Święta, która rozpocznie się o godzinie 13:00 w ,,Wojtyłowej Gazdówce”. Liturgia, oprawiona góralskimi akcentami, nawiąże do duchowej spuścizny Świętego Jana Pawła II, dodając wyjątkowego wymiaru całemu wydarzeniu.

IX Memoriał w Sportach Zimowych na Skałce to nie tylko sportowe emocje, ale także czas refleksji i wspólnoty, będący hołdem dla wielkiego Polaka i miłośnika górskich krajobrazów.

źródło: Gmina Ochotnica Dolna
/j

tagi