Strona główna » Zatrzymani przez policjantów z Rabki Zdrój za przestępstwa narkotykowe
Aktualności

Zatrzymani przez policjantów z Rabki Zdrój za przestępstwa narkotykowe

Policjanci z Rabki-Zdroju dokonali zabezpieczenia ponad 60 gramów narkotyków w jednym z domów w Nowym Targu, co zaowocowało zatrzymaniem trzech osób podejrzanych o przestępstwa związane z narkotykami. 27-latek został oskarżony o posiadanie, 21-latka o posiadanie dużej ilości narkotyków, a 28-latek o posiadanie i dystrybucję substancji psychoaktywnych.

Działania związane z tą sprawą narkotykową, które sięgały kilka miesięcy wstecz, doprowadziły policję z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju do kilku mieszkańców Nowego Targu. W wyniku przeszukania jednego z domów, zgodnie z decyzją prokuratury, potwierdzono podejrzenia funkcjonariuszy. Pierwszą osobą zatrzymaną był 28-latek, który podczas przybycia policji wyrzucił z balkonu paczkę z marihuaną. W wyniku działania psa służbowego do wykrywania narkotyków, odnaleziono wyrzucone narkotyki. W kolejnym pomieszczeniu przebywała młoda kobieta, która miała przy sobie ponad 60 gramów marihuany oraz niewielkie ilości mefedronu. Zarówno 28-latek, jak i 21-latka zostali zatrzymani i przetransportowani do jednostki policji w celu dalszych procedur. Dodatkowo, pod innym adresem na terenie miasta zatrzymano również 27-latka z powodu posiadania marihuany. W sumie, podczas przeszukania, policja zabezpieczyła ponad 63 gramy marihuany oraz niewielkie ilości mefedronu.

To kolejne zarzuty dla 28-latka w tej sprawie. Poprzednio oskarżony o posiadanie znacznej ilości narkotyków, tym razem usłyszał zarzuty dystrybucji oraz posiadania substancji psychoaktywnych. Za te czyny grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Z kolei 21-latka odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi jej kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a 27-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany, co może skutkować karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

źródło: Policja Nowy Targ
/j

tagi