Strona główna » Wjechali quadami do lasu. Zostali ukarani mandatami karnym
Aktualności

Wjechali quadami do lasu. Zostali ukarani mandatami karnym

W sobotę, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, we współpracy z pracownikami Straży Leśnej z Nowego Targu i Rabki-Zdroju, prowadzili wspólne działania mające na celu zapobieganie nielegalnemu wjeżdżaniu pojazdów silnikowych do lasu. Quady i motocykle, które poruszają się po leśnych ścieżkach, generują hałas i zakłócają spokój turystom, co może stanowić zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. W wyniku tych działań, na szczycie Luboń Wielki, czterech kierowców quadów zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości 500 zł każdy.

Głównym celem wspólnych działań policji i Straży Leśnej jest zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających w górach oraz reagowanie na naruszenia zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. W sobotę, 23 marca, funkcjonariusze prowadzili wspólną służbę w rejonie szczytu Luboń Wielki, reagując na sygnały o nielegalnym wjeździe do lasów i podejmując odpowiednie działania.

Warto pamiętać, że wjazd pojazdami silnikowymi do lasu jest zabroniony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Brak szlabanów czy znaków zakazujących nie zwalnia z obowiązku przestrzegania tego zakazu, który obowiązuje przez cały rok, a nie tylko w okresie zagrożenia pożarowego. Osoby łamiące ten zakaz mogą być ukarane mandatami karnymi w wysokości 500 zł, a w poważniejszych przypadkach sprawa może być kierowana do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi