Strona główna » Mieszkaniec powiatu nowotarskiego udaremnił tragedię zatrzymując nietrzeźwą
Aktualności Gmina Nowy Targ

Mieszkaniec powiatu nowotarskiego udaremnił tragedię zatrzymując nietrzeźwą

fot. KPP Nowy Targ

Bohaterska interwencja mieszkańca powiatu nowotarskiego udaremniła tragedię na drodze. W środę, po godzinie 22:00, w miejscowości Szaflary, nietrzeźwa kobieta kierująca citroenem wpadła w tarapaty na zakopiance. Jej niebezpieczna jazda wzbudziła uzasadnione zaniepokojenie u innego kierowcy, który postanowił nie pozostać obojętny na los innych uczestników ruchu drogowego.

31-latka, z blisko 2 promilami alkoholu we krwi, miała poważne trudności z utrzymaniem pojazdu na drodze. Kilka razy zeskakiwała na krawężnik, stwarzając realne zagrożenie dla siebie i innych. To właśnie wtedy na scenę wkroczył mężczyzna, który nie tylko podjął decyzję o zablokowaniu dalszej podróży pijanej kierującej, ale także poinformował o zdarzeniu odpowiednie służby.

Podczas interwencji policji, stan nietrzeźwości kobiety został potwierdzony. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że miała blisko 2 promile alkoholu. Konsekwencje tego wykroczenia są bardzo poważne. Strata prawa jazdy to jedno, jednakże zgodnie z nowymi przepisami, kobieta musi również pożegnać się ze swoim pojazdem. Samochód został skonfiskowany i odholowany na parking strzeżony.

Nowe przepisy weszły w życie 14 marca i dotyczą konfiskaty pojazdów w przypadku prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowania katastrofy drogowej, ucieczki z miejsca wypadku oraz konsumpcji alkoholu lub środków odurzających po popełnieniu przestępstwa.

źródło: Policja Nowy Targ
/j

tagi