Strona główna » Jan Guńka biathlonowym wicemistrzem świata
Aktualności Sport

Jan Guńka biathlonowym wicemistrzem świata

Jan Guńka, utalentowany biathlonista z Chochołowa, zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza świata w sprincie biathlonowym.

Ceremonia wręczenia srebrnego medalu odbyła się w Szczuczyńsku w Kazachstanie. Zawodnik ten osiągnął świetny wynik w biegu sprinterskim na 10 km, a jego strzelanie było bezbłędne. Ponadto, inni polscy zawodnicy również zanotowali dobre wyniki: Konrad Badacz zajął 11. miejsce, Marcin Zawół był 15., a Jakub Potoniec uplasował się na 32. pozycji.

Jan Guńka to 21-letni utalentowany biathlonista z Chochołowa, który na co dzień trenuje w klubie BKS WP-Kościelisko. W swojej karierze zdobył już cztery medale na arenie międzynarodowej, w tym srebrny medal w sprincie biathlonowym na mistrzostwach świata w Kazachstanie. Wcześniej wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy juniorów oraz złoty i brązowy medal na mistrzostwach świata juniorów. Jan Guńka był pierwszym Polakiem od 1996 roku, który stanął na podium w kategorii wiekowej juniorów.

W niedzielę Guńka wyruszył na trasę biegu pościgowego ze stratą 35 sekund, a przedstawiciele Polskiego Związku Biathlonowego cieszyli się z jego sukcesu i wierzyli w jego dalszy rozwój w sporcie.