Strona główna » Miejska Biblioteka Publiczna z siedzibą na rynku
Aktualności Miasto Nowy Targ

Miejska Biblioteka Publiczna z siedzibą na rynku

Rada Miasta podjęła decyzję o zakupie nieruchomości, która w przyszłości będzie pełnić funkcję głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zlokalizowanie biblioteki w samym centrum miasta na Rynku ma na celu zwiększenie jej prestiżu oraz pozytywny wpływ na wizerunek miasta jako centrum kulturalne.

Decyzja ta ułatwi również dostępność biblioteki dla mieszkańców miasta dzięki bliskiej lokalizacji węzłów komunikacyjnych. Obecnie biblioteka mieści się w wynajętych pomieszczeniach w budynku PZU przy ulicy Kolejowej 23.

W dniu 19 stycznia 2023 roku Komisja Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju oraz Komisja Oświaty i Kultury wyraziły jednogłośnie pozytywną opinię na temat wniosku Burmistrza dotyczącego przystąpienia do przetargu na zakup kamienicy. Nieruchomość ta, składająca się z działki o powierzchni 0,0504 ha wraz z budynkiem i garażem, należy do Skarbu Państwa, a jej użytkownikiem wieczystym jest bank PKO S.A. Oferta na kwotę 4 mln 50 tys. zł została złożona 23 stycznia tego samego roku, a zgodnie z wymogami przetargowymi, na rachunek Centrali Banku Polska Kasa Opieki S.A. przelano zaliczkę w wysokości 210 tys. zł. Oferta ta została zaakceptowana.

Władze Nowego Targu planują pozyskać środki na adaptację pomieszczeń w budynku ze źródeł zewnętrznych, w tym z funduszy unijnych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mat. prasowe
/JL

tagi