Strona główna » Trzy pijane nastolatki zakończyły Dzień Wagarowicza na policji
Bez kategorii

Trzy pijane nastolatki zakończyły Dzień Wagarowicza na policji

Trzej policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii odkryli trzy nieletnie dziewczyny, które spożywały alkohol w parku. Nastolatki zostały przewiezione do komendy policji w Nowym Targu, a następnie oddane w ręce swoich rodziców.

Wczoraj, z okazji pierwszego dnia wiosny, dzieci i młodzież szkolna tradycyjnie obchodziła „Dzień Wagarowicza”. W tym dniu policjanci prowadzili działania prewencyjne, skupiając się na miejscach w pobliżu szkół, parków, skwerów, terenów nadwodnych, galerii handlowych oraz punktów sprzedaży i podawania alkoholu. W trakcie działań prewencyjnych, policjanci z Nowotarskiej Komendy Policji, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką, zatrzymali w południe trzy nieletnie dziewczyny, w wieku od 14 do 16 lat, spożywające alkohol w Parku Miejskim w Nowym Targu. Dziewczyny zostały przewiezione do komendy policji, a po wykonaniu czynności, przekazane pod opiekę swoich rodziców. Według ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, wagary i picie alkoholu są uważane za przejaw demoralizacji.

Nieletni, którzy zostaną złapani przez policję i uznani za winnych popełnienia przestępstwa, podlegają procesowi przed sądem rodzinnym. W zależności od stopnia przewinienia, sąd może zastosować różne środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze. Przykładowymi środkami wychowawczymi są upomnienie, nadzór rodziców lub kuratora sądowego, a także umieszczenie w rodzinie zastępczej lub w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Środkiem leczniczym może być umieszczenie w zakładzie leczniczym, a środkiem poprawczym umieszczenie w zakładzie poprawczym.

/j