Strona główna » Wzorowe zachowanie nastolatka po znalezieniu sporej gotówki
Aktualności Gmina Nowy Targ

Wzorowe zachowanie nastolatka po znalezieniu sporej gotówki

Nastoletni chłopiec znalazł w galerii handlowej portfel z dokumentami oraz dużą sumą pieniędzy i przekazał je pracownicy sklepu, a kobieta policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, którzy szybko zlokalizowali właściciela i oddali zgubę.

Chłopiec znalazł portfel z dokumentami i dużą sumą pieniędzy w jednej z nowotarskich galerii handlowych, we wtorek po godzinie 15. W pobliżu nie było nikogo, kto szukałby swojej zguby, więc przekazał portfel pracownicy sklepu i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. We wskazane dyspozytorowi WCPR miejsce, przyjechali policjanci z nowotarskiej komendy. Portfel z dokumentami i gotówką trafił w ręce mundurowych, którzy następnie przekazali go dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Wszystko wskazywało na to, że portfel należał do mieszkańca Jabłonki. Pod widniejący w dokumentach adres pojechali miejscowi policjanci i udało się skontaktować z właścicielem zguby, który przebywał w Nowym Targu. Mężczyzna był zaskoczony, bo początkowo nie zauważył braku portfela. Jednak wiadomość, że jego rzeczy zostały znalezione i przekazane policjantom, wywołała u niego dużą radość. Mieszkaniec Jabłonki z uśmiechem na twarzy opuścił nowotarską jednostkę. Miał dużo szczęścia, że trafił na tak uczciwego, młodego człowieka.

Policja kieruje wyrazy uznania i serdeczne podziękowania do rodziców nastolatka za właściwe wychowanie i kreowanie praworządnych zachowań oraz wzorowej postawy obywatelskiej.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi