Strona główna » Dzielnicowi z wizytą w szkołach i przedszkolach
Aktualności

Dzielnicowi z wizytą w szkołach i przedszkolach

Początek roku szkolnego to ważne wydarzenie dla wszystkich uczniów. Pierwszy dzień w szkole bardzo często budzi wiele emocji. O bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, dbają przede wszystkim ich opiekunowie, nauczyciele ale również policjanci. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szczawnicy przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych z najmłodszymi uczniami podstawówki i przedszkolakami.

Od początku roku szkolnego policjanci prowadzą działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szczawnicy przeprowadzili cykl spotkań profilaktycznych w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Niepublicznym Przedszkolu Ochronka Parafii Rzymskokatolickiej w Krościenku nad Dunajcem.

Dzieci z uśmiechem na twarzy przywitały stróżów prawa. Z uwagą słuchały wskazówek policjantów, którzy zapoznali najmłodszych uczniów z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa oraz zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Poprzez zabawę uczyli dzieci, jak prawidłowo przejść przez jezdnię. Przypomnieli również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz podczas wspólnych zabaw z kolegami. Dzieci zadawały wiele pytań, na które policjanci bardzo chętnie udzielali odpowiedzi. Podczas spotkań uczniowie otrzymali od policjantów odblask -tak ważny element szczególnie o tej porze roku, opowiadając przy tym w jakim celu i w jaki sposób należy go nosić, aby być bezpiecznym i widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Opaski odblaskowe dla dzieci zostały przekazane przez Urząd Gminy w Krościenku nad Dunajcem.

Funkcjonariusze podczas wizyt w szkołach zachęcali również do udziału w konkursie  „Odblaskowa Szkoła”. Celem tej akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe, a także możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi