Strona główna » Jeden telefon może uratować przed zamarznięciem. Działajmy razem!
Aktualności

Jeden telefon może uratować przed zamarznięciem. Działajmy razem!

W ostatnich dniach górskiej scenerii towarzyszą skrajnie niskie temperatury, a dzisiejsze poranne -18 stopni Celsjusza jednoznacznie świadczy o ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Tatrzańska policja podjęła akcję prewencyjną, zwracając uwagę na osoby szczególnie narażone na skutki niskich temperatur. Ważne jest, abyśmy wszyscy byli świadomi, że zamarznięcie może grozić nie tylko osobom bezdomnym czy znajdującym się pod wpływem alkoholu, ale również starszym czy samotnym jednostkom, które mają trudności w codziennych czynnościach.

Policjanci działają aktywnie, aby zapobiec tragicznym konsekwencjom wynikającym z ekstremalnych warunków pogodowych. Przykładem jest interwencja przeprowadzona dzisiejszej nocy, gdy funkcjonariusze udzielili pomocy osobie, której zagrażało wychłodzenie. Samotny mężczyzna, znajdujący się w kryzysie bezdomności, został znaleziony przez policję na klatce schodowej jednego z bloków w centrum Zakopanego. Wychłodzony i nietrzeźwy mężczyzna został natychmiast przewieziony do zakopiańskiego szpitala, a później, ze względów zdrowotnych, przetransportowany do miejsca wytrzeźwienia.

Jeden telefon mógłby zmienić losy tej sytuacji. Kiedy zauważamy kogoś, kto jest narażony na zamarznięcie lub potrzebuje pomocy w takich warunkach, musimy reagować. Numer alarmowy 112 to klucz do natychmiastowej interwencji służb ratunkowych. To niezwykle istotne, abyśmy byli czujni i gotowi pomóc tym, którzy mogą znaleźć się w ekstremalnych sytuacjach.

Przypomnijmy sobie o wspólnej odpowiedzialności i empatii wobec innych. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować życie lub zapobiec tragicznym konsekwencjom. Działajmy razem, by sprawić, żeby nasza społeczność była bezpieczna dla wszystkich, niezależnie od warunków atmosferycznych.

źródło: KPP Zakopane
/j