Strona główna » Mścił się na byłej dziewczynie. Grozi mu kara pozbawienia wolności
Aktualności Gmina Nowy Targ

Mścił się na byłej dziewczynie. Grozi mu kara pozbawienia wolności

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 29-letniego mieszkańca Krakowa w związku z uszkodzeniem mienia oraz naruszeniem prywatności. Za popełnione przestępstwa, wywołane z zazdrości, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy, który obejmuje zakaz kontaktowania się oraz zbliżania się do pokrzywdzonej osoby i jej miejsca zamieszkania. Dodatkowo, na poczet ewentualnych kar przyszłościowych, zabezpieczono mienie o wartości 100 tysięcy złotych.

Kilka miesięcy temu, na terenie Rabki-Zdroju nieznany sprawca wtargnął na teren jednej z posesji i uszkodził samochód. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła. Sprawca ponownie wtargnął na teren posesji, wybił szybę w samochodzie, porysował pozostałe szyby i odkręcił pokrywę silnika. W sylwestrową noc ponownie wrócił, przeciął metalowe ogrodzenie i porysował wszystkie szyby w samochodzie. Wartość poniesionych strat wyceniono łącznie na ponad 13 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz uzyskanych informacji operacyjnych wytypowano sprawcę. Wszystkie tropy wskazywały na byłego partnera pokrzywdzonej kobiety. 29-latek z Krakowa został zatrzymany w miejscu zamieszkania w piątek 5 grudnia. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim kilka gramów mefedronu. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego oraz posiadania środków odurzających.

Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 100 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz do jej miejsca zamieszkania.  

źródło: KPP Nowy Targ
/j