Strona główna » Kobieta straciła ponad 70 tysięcy złotych. Uwaga na nieznajomych w sieci!
Aktualności

Kobieta straciła ponad 70 tysięcy złotych. Uwaga na nieznajomych w sieci!

Mieszkańczyni powiatu nowotarskiego uwierzyła nieznajomemu, którego poznała w sieci, i zainwestowała środki w kryptowaluty, tracąc ponad 70 tysięcy złotych. Ostrzegamy przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi obiecującymi duże zyski z inwestycji w kryptowaluty. Nie daj się zwieść.

W styczniu bieżącego roku kobieta z powiatu nowotarskiego poznała mieszkańca Holandii na portalu randkowym. Rozpoczęli korespondencję, a w pewnym momencie podzieliła się z nim swoją trudną sytuacją finansową. Osoba ta, chcąc jej „pomóc”, zaproponowała inwestycję w kryptowaluty, przekonując, że to szybka droga do łatwego zysku. Mieszkanka zainstalowała odpowiednią aplikację i rozpoczęła inwestowanie w Bitcoiny.

Wkrótce była pewna, że osiągnęła pierwsze zyski. Po kilku dniach zdecydowała się na kolejną inwestycję. Holender, poznanego w sieci, cały czas wspierał ją podczas operacji na kryptowalutach. Po pewnym czasie kobieta wygenerowała zysk przekraczający 80 000 dolarów. Postanowiła wypłacić zgromadzone środki, co jednak spotkało się z trudnościami. W pierwszej kolejności poinformowano ją, że musi uregulować podatek w wysokości 15 000 dolarów. Po uregulowaniu tej opłaty otrzymała komunikat, że nie przeszła weryfikacji, została oskarżona o pranie brudnych pieniędzy i musi wpłacić dodatkowe 16 000 dolarów, aby odblokować środki. Dopiero wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę na Policję.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Pragniemy jednocześnie przestrzec i zalecić ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, obiecującymi szybkie zyski poprzez inwestycje w kryptowaluty. Warto unikać pochopnych decyzji pod wpływem chwilowych emocji. Nie daj się zwieść!

Dodatkowo, zachęcamy do obejrzenia filmu ilustrującego metody działania sprawców oszustw tego rodzaju: link do filmu.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi