Strona główna » Wybierz swoją trasę biegową – Odkryj uroki narciarstwa w twojej okolicy
Aktualności Gmina Nowy Targ

Wybierz swoją trasę biegową – Odkryj uroki narciarstwa w twojej okolicy

Jeśli marzysz o aktywnym zimowym wypoczynku, niezależnie od poziomu zaawansowania, dwie doskonałe trasy biegowe czekają na Ciebie, oferując różnorodność i przyjemność zimowej przygody.

1. Narciarski Stadion Biegowy „Na kole” obok Miejskiej Hali Lodowej:

Długość trasy: 400m
Stopień trudności: Łatwa
Style: Klasyczny (CT) i Styl Dowolny (FT)
Godziny otwarcia: 8:00 – 21:00
Sztuczne naśnieżanie: Tak
Oświetlenie: Tak
Szatnia: Tak (bezpośrednio przy trasie)
Parking: Obok Parku Miejskiego

Narciarski Stadion Biegowy „Na kole” to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie różnorodność stylów jazdy. Trasa o długości 400 metrów, oznaczona na klasyczny (CT) i dowolny (FT), zapewnia świetne warunki dla zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Sztuczne naśnieżanie oraz oświetlenie umożliwiają korzystanie z trasy o dowolnej porze dnia, a szatnia bezpośrednio przy trasie zapewnia wygodę i komfort.

2. Szlak Narciarstwa Biegowego w „Borze Kombinackim”:

Długość szlaku: 6,5 km
Suma wzniesień: 20m
Stopień trudności: Łatwy
Styl: Klasyczny (CT)
Parking: Obok Hotelu „Skalny Dworek” ul. Krakowska 7a
Odśnieżone miejsce do pozostawienia samochodu: Obok betoniarni Betomix, os. Za Torem 4

Ten szlak oznaczony kolorem niebieskim w „Borze Kombinackim” to prawdziwa gratka dla miłośników natury i narciarstwa biegowego. Trasa prowadzi ścieżkami po terenach leśnych, oferując unikalne doświadczenie wśród przyrody i historii regionu. Trasa jest łatwa, co sprawia, że jest idealna dla rodzin i tych, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu w miłej atmosferze.

Obie trasy oferują wyjątkowe możliwości dla miłośników narciarstwa biegowego. Niezależnie od tego, czy wybierasz krótki sprint na stadionie, czy dłuższy wypad wśród przyrody, z pewnością znajdziesz trasę dostosowaną do swoich preferencji. Przygotuj się na zimową przygodę i korzystaj z uroków narciarstwa na śnieżnych szlakach!

Trasy na lotnisku są nieczynne.

źródło: UM Nowy Targ
/j

tagi