Strona główna » Nowotarżanin zatrzymany po napadzie na sklep, groził ekspedientce pistoletem na kapiszony
Aktualności

Nowotarżanin zatrzymany po napadzie na sklep, groził ekspedientce pistoletem na kapiszony

fot. KPP Nowy Targ

Dramatyczna sytuacja miała miejsce przed północą 2 marca bieżącego roku w jednym ze sklepów całodobowych na terenie Nowego Targu. 22-letni mężczyzna, zamaskowany i uzbrojony w pistolet na kapiszony, zaatakował ekspedientkę, grożąc jej życiu i żądając pieniędzy oraz alkoholu. Jednak odwaga kobiety pokrzyżowała plany rabusia, który po nieudanej próbie uciekł ze sklepu.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu nowotarskiej komendy podjęli natychmiastowe działania w celu zatrzymania sprawcy. Dzięki starannym ustaleniom oraz analizie monitoringu udało im się szybko namierzyć podejrzanego, który okazał się być mieszkańcem Nowego Targu.

Zatrzymanie 22-latka nastąpiło w piątek na jednej z ulic miasta. W momencie zatrzymania przy sobie miał ten sam pistolet na kapiszony, którym zastraszał ekspedientkę. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut rozboju zgodnie z art. 280 kodeksu karnego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 nawet do 15 lat.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazu opuszczania kraju. To działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz kontroli nad osobą podejrzaną.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi